Zakládání zahrady

V(š)eliké bagrování

Tak se nám konečně podařilo sehnat ten bagr! A bagrování zahrady bylo velice dobrodružné. Začalo to tím, že pán, kterým nám řídí stavbu, s námi neměl čas zůstat, a tak nám udělal rychlokurz obsluhy nivelačního zařízení a odjel. A tak jsme měřili. A moc nás to bavilo (nejvíc Radima)! A šlo nám to od ruky… I panu bagristovi to šlo od ruky, ale až od okamžiku, kdy jsme si konečně ujasnili, co vlastně chceme.

Bagr teda rozhrnul konečně tu hromadu hlíny, o které jsem tu psala, že byla na počátku toho všeho – tedy, rozhrnul její část. Na obrázku to není vidět, ale zůstala jí pořádná hromada… Nejdřív nám všichni radili, ať si seženeme dostatek hlíny, a nakonec jsme jí měli až moc. Podařilo se nám domluvit se sousedy, že můžeme dočasně hlínu přesunout tam, takže jsme zahradu nakonec zdárně rozhrnuli.

Už od začátku jsme nechtěli na pozemek navážet moc hlíny, jako to udělali sousedi, a tak nám tam teď vznikl nepříjemný schod. Přemýšlíme, co s tím. Zatím se zaobíráme myšlenkou svahovek nebo suché zídky (ta mě teda nadchla!). Její realizace bude ale vyžadovat různé oběti obou stran, takže uvidíme, jestli se to podaří. Pokud ano, určitě toho nebudete ušetřeni.

Každopádně, zídka je věc budoucnosti. Naopak co je velmi reálné, jsou hromádky šedého draka, které bude potřeba po pozemku rozhrabat hráběmi. A tak to je náš další úkol. Než objednáme rotavátor, musí to být rozhrabáno. Je toho 12 tun… No, snad na to dvoje hrábě a dvoje ruce budou stačit 🙂

To be continued…

S.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s