Zakládání zahrady · Záhony

Mandalová zahrada

Od začátku jsem chtěla zahradu plnou různých, hlavně kulatých, tvarů. A záhony s tzv. klíčovou dírkou. Když jsem tohle témat začala nastudovávat, narazila jsem na něco, čemu se říká mandalová zahrada – jsou to záhony, které nejsou klasického obdélníkového tvaru, ale jsou často kulaté, s pěšinkami do kruhu, a tou klíčovou dírkou uvnitř. Úplně mě to nadchlo a ten nepravidelné prostor pro záhony najednou začal dávat smysl. Načrtla jsem si tuto myšlenku na milimetrový papír.

Ne všechny oddíly budou úplné, ale to vůbec nevadí. Naopak, aspoň to bude různorodější než pár obdélníků. A přestože se ty rohové části zdají dosti široké, je to v skutečnosti velice vychytané – ze všech stran se do jejich středu dosáhnout dá.

Radim moji myšlenku hned v ten den odpoledne zhmotnil (a přitom jsme zjistili, že kromě při navigování, se hádáme také při vyměřování ;-).

Já jsem vyšlapala pěšinky podle naznačených linií a bylo to. Zatím jsem nadšená. Líbí se mi množství různých sektorů i oblé tvary. A já už je jen šperkuju. Zarývám do nich hnůj nebo na ně sypu substrát, ale o tom třeba bude nějaký další text.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s